S(m)utek

W naszym przedszkolu najwyraźniej odbywa się edukacja patriotyczna i to nie tylko na poziomie ogólnonarodowym, ale również na lokalnym, warszawskim. Zdarza się więc, że po odebraniu z placówki córka opowiada mi o rybaku, co to założył Warszawę, albo śpiewa “W Saskim Ogrodzie koło fontanny jakiś się frajer przysiadł do panny” albo – jak ostatnio – mówi, że kolorowała warszawską syrenkę, no i ogonek pomalowała na niebiesko, stanik na fioletowo, a włosy…

Stanik?! Syrenka miała stanik?! – zdumiewam się. Tak, okazuje się, że miała. Na potrzeby kolorowanki przedszkolnej syrenkę naszą herbową, pięknocycą przyodziano niczym Disneyowską Arielkę na morza dnie. Pobieżny przegląd internetów wskazał, że nie był to przypadek odosobniony, bo także inne warszawskie syrenki z poziomu przedszkolnego, nawet jeśli nie zakładają stanika, to zasłaniają swoje nierybie wdzięki tarczą.

Co mi przypomniało, jak mnie strasznie wkurza hipokryzja obecnej cenzury obyczajowej. W sensie, że w telewizji i w internetach można pokazywać, jak jeden koleś wyjmuje drugiemu oko stłuczoną żarówką, byleby żaden nie zaklął, oraz scenę gwałtu, byleby cycków nie było widać. Więc pytam ja się ciebie, droga normo społeczna, drogi cenzorze anonimowy: czym ci cyc zawinił? Czemu przeganiasz z ekranu pierś, która cię wykarmiła? Dlaczego ja w młodości mogłem oglądać biusty w kinie moralnego niepokoju, “Seksmisji” czy w niezapomnianej reklamie dezodorantu Fa, a dzisiaj nagie piersi zepchnięto do jakiegoś softpornograficznego podziemia?

miś
Takie rzeczy tylko w starych filmach: naga pierś, papierosy i włosy Stanisława Tyma.

I błagam, nie mówcie mi, że ma to cokolwiek wspólnego z walką z uprzedmiotowieniem kobiety. Bo kobieta w reklamie opon może wypinać się niczym kotka w rui, sugestywnie ssać lizak i tak dalej, byleby tylko nie pokazała sutka. Nawet nie o samą pierś tu chodzi, tylko o sutek. Jak długo sutek jest zakryty, godność kobiety jest nienaruszona. Nawet na zatkniętej za wycieraczkę ulotce agencji towarzyskiej na “autentycznych zdjęciach dziewczyn” kluczowe obszary zasłonięte są jakimiś tam gwiazdkami albo czym. Ponieważ leżąca na ulicy reklama seksu za pieniądze nie gorszy. Gorszy anatomia.

I w ogóle dlaczego pierś – tak, a sutek – nie? Ten idiotyzm to chyba od Amerykanów przejęliśmy. W tej ich porytej purytańsko-hipokryzyjnej kulturze pokazywanie piersi w taki sposób, żeby przypadkiem sutek nie wychynął, jest podniesione do rangi sztuki i ma własną, zaskakująco rozbudowaną terminologię.

Prosze moje uroszą asistant o prezentejszyn postawowich pojęcz:

krupa.jpg
Od lewej: cleveage, sideboob, underboob.

Sutki można również wypikselowywać, zaklejać czarną taśmą izolacyjną, albo – jak na poniższym zdjęciu reklamującym bieliznę erotyczną – udawać, że zatrudniło się modelkę bez sutków.

asutkia

Jakkolwiek absurdalnie by to nie wyglądało, Facebook i Instagram używają “reguły sutka” do określania, które zdjęcia są nieobyczajne i należy je usunąć. Chyba już domyślacie się, którą z dwóch poniższych fotografii można bezpiecznie umieszczać w serwisach społecznościowych?

A co w tym wszystkim jest najlepsze? Że męskie sutki można pokazywać do woli!!!

Dlatego mądrzy ludzie wpadli na genialny pomysł: zasłaniać nieakceptowalne kobiece sutki w pełni akceptowalnymi męskimi! Sprawa jest banalnie prosta. Z grafiki poniżej wycinasz zdjęcie certyfikowanego męskiego sutka i troskliwie osłaniasz nim panią topless. Prawda, że od razu lepiej?

male_nipple     Sabine_cenzura

Jeszcze dalej poszli twórcy tego pięknego materiału instruktażowego, pokazującego, jak badać sobie piersi w celu wczesnego wykrycia ewentualnego nowotworu. Film stworzono specjalnie po to, żeby można go było bezpiecznie i legalnie rozpowszechniać w mediach społecznościowych.

I tym uroczym akcentem mógłbym właściwie zakończyć, ale żona mówi, że za mało piszę o sobie. A zatem: lubię cycki. Ale tyłki to po prostu uwielbiam.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s